TAM OTOMATİK KABİNETLİ SU YUMUŞATMA CİHAZLARIMIZ

İzmir Gıda Çarşısı Su arıtma firmalarından Vİra su arıtma olarak ev, küçük işletme ve kazanlardaki kireç problemini kökünden çözen otomatik su yumuşatma sistemleri ile hizmetinizdeyiz. Mini kabinet, midi kabinet ve maxi kabinet modellerimizi inceleyebilirsiniz. 

NEDEN SU YUMUŞATMA CİHAZI KULLANMALIYIM?

Ev, işyeri, restoran, kafe, küçük işletmeler gibi yerlerde kullanılan suyun kireç sorununu tamamen çözer.

Tam otomatik su yumuşatma cihazımızı kullanarak çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kombi gibi su ile çalışan tüm eşyalarımızın kireç sebebiyle (kalsiyum ve magnezyum çökelmesi) bozulması kesinlikle önlenir. Daire girişi su arıtma / tesisat tipi kireç önleyici, sayaca monte edilen su yumuşatma sistemleridir.

Musluk, batarya, duşa kabin, lavabo, evye, granit ürünler gibi yüzeylerde kireçten kaynaklanan lekelenme ve taşlaşmaları sonsuza kadar yok eder.

Isıtma amaçlı kullanılan cihazlarda yumuşak su olacağından, hem kireç kaynaklı tesisat tıkanmaları son bulur hem de ısı tasarrufu sağlanacağından cebimiz de çevremiz de korunmuş olur.

Sabun ve deterjan yumuşak su ile çok daha çabuk köpüreceği için kullandığımız miktar ciddi miktarda azalır. Ayrıca yumuşatıcı, parlatıcı gibi kimyasallar kullanmamıza gerek kalmadan çamaşır ve bulaşıklarımız parlak ve yumuşacık olur. Y umuşatılmış su ile yıkanan çamaşırlar daha az yıpranır; renkliler daha parlak, beyazlar daha beyaz olur.

NASIL ÇALIŞIR?

Na+ (Sodyum) formundaki iyon değiştirici katyonik reçine, suda sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum tuzlarını, yüksek çözünürlükte sodyum tuzları ile yer değiştirerek sudaki sertliği alırlar. Yüksek kalite kuvvetli katyonik su yumuşatma reçinesi kullanılır. Dowex reçine, Purolite reçine, Aqualine reçine, extrepure reçine, pallas reçine, hydrosafe reçine, indion reçine vb birçok marka ve özellikte geniş ürün yelpazemiz mevcuttur. Su Yumuşatma prosesinde sadece sudaki kalsiyum, magnezyum ve sodyum iyonları önemlidir ve etkilenirler.

25 litre katyonik reçine, 25 Fransız sertliğine sahip (bu değer ortalama bir değer olup bulunduğunuz ilin/ilçenin su sertlik derecesini belediyeden öğrenmenizi tavsiye ederiz) ve günde ortalama 400 litre su tüketimi olan bir yer için yaklaşık 5-5,5 ton yumuşak su yani kireçsiz su vermektedir. Bu hesapla cihazın, her 5 tonda bir rejenerasyon (yıkama) yapması gerekir. Zaman kontrollü bir valf seçimi yaparsanız, 12 günde bir yıkama yaptırmanız ideal olacaktır.

Eğer dijital veya Runxin otomasyon valfi seçerseniz de aynı örnek için cihaz debimetresi sayesinde geçen suyu sayacak ve 5 tonda bir yıkama yapacaktır.

İllere ait su sertlik derecesi yani kireç oranı, genellilkle belediyelerin web sitelerinden takip edilebiliyor. İzmir ve çevre illerde şebeke suyu sertlik oranı 100 Fransız sertliği bile olabilirken, Kuzey bölgelerimizde 5-6 Fransız sertliğine kadar düşebiliyor. Seçim yapmadan önce sertlik derecenizle birlikte bize danışabilir, gerekirse bir üst modele geçiş yapabilirsiniz.

 

SARF MALZEME TÜKETİMİ NEDİR?

Kuvvetli asidik katyon değiştiricilerin rejenerasyonunda bildiğimiz tuz (NaCl) kullanılır. Piyasada tablet tuz/arıtma tuzu veya mekanik tuz olarak bulabilirsiniz. Su arıtma firmaları ve havuz firmalarından temin edebilirsiniz. Deniz veya göl tuzu ve diğer sodyum tuzları da kullanılabilir. Rafine tablet tuz ise en saf formdaki tuzdur.

Cihazın tek sarf malzemesi tablet tuz olup bir rejenerasyonda yaklaşık 5 kg tuz tüketimi olacaktır. Tuz piyasada 25 kg çuvallar halinde bulunmaktadır. Bir çuval tuz, tuz tankına tarafınızca boşaltıldıktan sonra sadece başlangıçta üstünü 3-4 parmak geçecek şekilde su ilavesi yapılmalıdır. Daha sonra cihaz otomatik olarak su dolumu yaparak tuzlu su hazırlayacaktır. Tankta tuz bittiğinde tekrar çuvalla dökmeniz gerekir. Bunun dışında bir bakımı yoktur. Katyonik reçine ortalama kullanım ömrü 5-6 senedir. 

Bilgi Almak İstiyorum
MİNİ KABİNET
8 Litre Katyonik Reçine
Otomasyon valfi
8x17" FRP Reçine Tankı
Rejenerasyon başı1,6 kg tuz sarfiyatı
Yumuşatma Kapasitesi (2 Rejenerasyon Arası): 1,4 ton @ 30 Fr Sertlikte Su
 
MİDİ KABİNET
20 Litre Katyonik Reçine 
Otomasyon valfi
8x35" FRP Reçine Tankı
Rejenerasyon başı 4 kg tuz sarfiyatı
Yumuşatma Kapasitesi (2 Rejenerasyon Arası): 3,6 ton @ 30 Fr Sertlikte Su
 
MAXİ KABİNET
25 Litre Katyonik Reçine 
Otomasyon valfi
10x35" FRP Reçine Tankı
Rejenerasyon başı 5 kg tuz sarfiyatı 
Yumuşatma Kapasitesi (2 Rejenerasyon Arası): 4,5 ton @ 30 Fr Sertlikte Su

 

Evye altı reverse osmosis cihazları, yüksek kapasiteli içme suyu arıtma cihazları, müstakil ev tipi arıtma, kafe tipi arıtma, işyeri tipi arıtma, yemekhane arıtması, restoran arıtması, villa tipi arıtma, daire tipi arıtma, ısıtmalı soğutmalı arıtmalı sebiller ile ekonomik ve güvenilir biçimde musluk suyunu içme suyuna çevirebilirsiniz. İçilebilir ve yumuşak su için ev su arıtma sistemlerimizi tercih edebiliriniz. Ayrıca tesisat tipi çeşitli filtre kapları, her türlü arıtma filtreleri, membranları, evsel arıtma yedek parçaları ve sarf malzemeleri ile hizmetinizdeyiz. İzmir'de su arıtma cihazları satış ve teknik servis hizmetleri konusunda 19 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübeyi teknoloji ile buluşturuyoruz.

Su arıtma cihazları ev ve endüstriyel tip olmak üzere iki farklı türde incelenemktedir. Ev su artıma sistemleri de kendi altında farklı modellere ve sistemlere göre ayrılır. Evsel sistemler, endüstriyel sistemlere göre daha küçük ve çok daha az maliyetlidir.