6 Soruda Doğru Evye Altı Su Arıtma Cihazını Seçebilirsiniz:

Soru 1: Pompasız ve pompalı arıtma cihazları arasındaki fark nedir?
Pompasız (motorsuz) tezgah altı su arıtma cihazları elektriksiz çalışır ve suyun gelen basıncı ile arıtma yapar. Eğer su arıtma cihazı takılacak hatta basınç 3 bar ve üstü ile (maksimum 5,5 bar) pompasız ters osmos su arıtma cihazı tercih edebilirsiniz. Su basıncınız (tazyik) düşükse pompalı cihaz tercih etmelisiniz. 

Soru 2: Hangi cihaz benim için uygun, nasıl karar vereceğim?
Orbita marka ters osmoz su arıtma cihazlarımız; paslanmaz çelik musluk, 8 litre NSF belgeli metal tank, pompasız modellerimizde 6 filtre 11 aşama, pompalı cihazlarımızda 5 filtre 5 aşama mevcuttur. Premium cihaz kategorisindedir.
Kromaj musluklu, 8 litre NSF belgeli metal tanklı, 5 filtreli ve 5 aşamalı diğer bir cihazımız EqOne, Pompasız ve pompalı olmak üzere 2 çeşittir.
Kromaj musluklu, 12 litre NSF belgeli metal tanklı, 5 filtreli ve 5 aşamalı diğer bir cihazımız Bolero, Pompasız ve pompalı olmak üzere 2 çeşittir. 5 aşamalı, 6 aşamalı, 7 aşamalı, 8 aşamalı, 10 aşamalı ve 11 aşamalı gibi farklı ihtiyaç ve isteğe uygun e
n iyi su arıtma cihazına sahip olmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.
 
Soru 3: Cihazlarda hangi filtreler bulunuyor? Kalite belgeleri mevcut mu?
Standart üretimde su arıtıcılarda 5 filtre bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla 5 mikron süzme hassasiyetli tortu filtresi, klor, renk, koku, organik madde ve ağır metallerin bazılarını arıtan GAC karbon filtresi ve CTO blok karbon filtre; ana filtre olarak da bilinen reverse osmosis su arıtma membranı (ters ozmoz membranı) ve son olarak da suyun tadını düzenleyip hoş bir içim kazandıran post karbon (tatlandırıcı) filtre. İsteğe ve ihtiyaca göre alkali, mineral, detoks, vb çeşitli filtre takviyeleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Yalnızca Pompasız Orbita marka cihazlarımız fabrika çıkışı 6 filtreli 11 aşamalıdır. Arıtma cihazlarımızın tamamında kalite belgeleri mevcuttur. LG membran, vontron membran, filmtec membran, pallas membran, star membran, platinum membran gibi farklı membran markaları mevcuttur.
 
Soru 4: Kullanılan filtreler ve yedek parçalar her yerden temin edilebilir mi?
Kullanılan filtreler üst kalite olmakla beraber bağlantı biçimi açısından evrensel tiptedir ve kolaylıkla temin edilebilmektedir. Bu yüzden cihazı aldıktan sonra istediğiniz yerden, dilediğiniz filtreleri temin edip kolaylıkla filtre değişimi yapabiliyorsunuz. İçme suyu arıtma cihazlarında kullanılan musluk, üçlü musluk (arıtmalı musluk ya da arıtmalı batarya olarak bilinir), metal tank, hortum, dirsek, te, vana gibi yedek parçalar da evrensel niteliktedir.
 
Soru 5: Filtreleri ne sıklıkla değiştirmeliyim, maliyetleri nedir?
Suyun kirliliğine ve kullanım miktarına bağlı olarak genellikle yılda bir kez filtre değişimi yapılması uygun olmaktadır. Kapalı kasa arıtma cihazlarında kullanılan filtreler ile açık kasa arıtma cihazlarında kullanılan filtreler farklı tip olmaktadır. Uzman ekibimize danışarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Soru 6: Neden Vira Su Arıtma'yı tercih etmeliyim?
İzmir su arıtma sistemleri denilince akla gelen ilk firma olan Vira su arıtma, 19 yılı aşkın süredir hem evsel hem de endüstriyel alanda su arıtma sistemleri, su arıtma cihazları, yedek parçalar, sarf malzemeler, membran ve filtreler ve su arıtma servisi konusunda İzmir Gıda Çarşısı'nda hizmet vermektedir. Evsel su arıtma hizmetlerimiz arasında filtre ve membran değişimi, arıtma cihazı bakımı, arıtma cihazı tamir ve onarımı gibi hizmetler gelmektedir. Ev tipi içme suyu arıtma cihazları için teknik servis hizmetimiz sadece İzmir merkez ilçelerinde (Bornova, Buca, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Narlıdere, Güzelbahçe, Göztepe, Üçkuyular, Balçova, Menemen ) geçerlidir. 
Bilgi Almak İstiyorum

Evye altı reverse osmosis cihazları, yüksek kapasiteli içme suyu arıtma cihazları, müstakil ev tipi arıtma, kafe tipi arıtma, işyeri tipi arıtma, yemekhane arıtması, restoran arıtması, villa tipi arıtma, daire tipi arıtma, ısıtmalı soğutmalı arıtmalı sebiller ile ekonomik ve güvenilir biçimde musluk suyunu içme suyuna çevirebilirsiniz. İçilebilir ve yumuşak su için ev su arıtma sistemlerimizi tercih edebiliriniz. Ayrıca tesisat tipi çeşitli filtre kapları, her türlü arıtma filtreleri, membranları, evsel arıtma yedek parçaları ve sarf malzemeleri ile hizmetinizdeyiz. İzmir'de su arıtma cihazları satış ve teknik servis hizmetleri konusunda 19 yılı aşkın süredir edindiğimiz tecrübeyi teknoloji ile buluşturuyoruz.

Su arıtma cihazları ev ve endüstriyel tip olmak üzere iki farklı türde incelenemktedir. Ev su artıma sistemleri de kendi altında farklı modellere ve sistemlere göre ayrılır. Evsel sistemler, endüstriyel sistemlere göre daha küçük ve çok daha az maliyetlidir.