MULTİMEDYA KUM FİLTRELERİ

Otomatik kum filtrasyonu ile şebeke, özellikle de kuyu suyunda bulunan tortu, askıda katı madde, mil, tesisat sökülmelerinden kaynaklı pas, vb gibi kirleticiler sudan 5-15 mikron hassasiyetle uzaklaştırılabilmektedir.

Evsel kullanımlarda bu sistemlerden; daire, müstakil ev, yazlık, villa gibi bireysel alanlarda olduğu gibi apartman, site, toplu konut gibi kitlesel noktalarda da yararlanılabilmektedir.

Sanayide ise sudaki bu istenmeyen kirleticiler, kullanılan aletlerde, makine parkurunda, tesisatta ciddi sıkıntılar yarattığından sanayi tipi kum filtresi, arıtma sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Ayrıca otomatik multimedya kum filtresi, ters ozmoz (reverse osmosis) ve deiyonizasyon sistemlerinde ön arıtma olarak da kullanılmaktadır.

Quarts kum, dereceli çakıl, antrasit, filter ag, cam minerali, turbidex minerali gibi farklı su arıtma mineralleri ile sistem özelliklerine uygun olarak seçilmiş otomasyon üniteleri akuple edilerek bu sistemleri oluşturmaktadır. Valfli otomatik kum filtresi ve yüzey borulamalı kum filtresi gibi seçenekler mevcuttur.

Otomatik ters yıkamalı filtreler, ayarlanan zaman aralıklarında otomatik olarak geri yıkamayı yaparak sistemin tekrar kullanılmasını sağlamaktadır. Kullanılan su miktarına (debi) ve tesisat çapına göre seçim yaptığımız geniş ürün yelpazemiz için bize ulaşabilirsiniz.