SU DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

Suyun dezenfeksiyonu için kullanılan en yaygın üç yöntem; klor dozaj pompası sistemleri, Ultraviyole sistemleri ve ozon sistemleridir.

Su klorlama cihazı, farklı tip ve özellikteki klor dozaj pompaları ile sağlanmaktadır. Antech dozaj pompa, seko dozaj pompa vb marka seçenekleri mevcuttur. Sistemde bir de polietilen klor tankı veya solüsyon tankı da yer alır. On-off özellikli ve strok ayarlı dozaj pompaları, redox kontrollü dozaj pompaları ve orp kontrollü dozaj pompaları en sık tercih edilen modellerdir. Klor dozaj sistemleriyle akuple çalışabilen soğuk su sayaçlarımız da mevcuttur.

Suyun dezenfeksiyonunda kullanılan kimyasal yaklaşımların aksine UV dezenfeksiyonu, fiziksel bir proses ile mikroorganizmaların hızlı ve etkili pasifleştirilmesini sağlar. Bakteriler, virüsler ve protozoalar UV ışığının mikrop kırıcı dalga boyuna maruz bırakıldığında, üreme ve enfeksiyona neden olma kapasitesini kaybederler. Ultraviyole ışık (uv ışını), kolera, çocuk felci, tifo, hepatit ve diğer bakteriyel, viral ve parazit kaynaklı hastalıkları yaratan patojenik organizmalar üzerinde de etkindir. Ayrıca UV ışınları (tek başına ya da hidrojen peroksit ile birlikte kullanımında), pestisitler, endüstriyel çözücüler ve tıbbi ilaçların UV-oksidasyon ismi verilen proses ile yok edilmesini sağlar. işlem için ultraviyole lambalar kullanılır. Lighttech marka uv lambalarımız, E-105, E-305, E-505 vb uv sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. 

Son yöntem olan ozonlama sistemlerinde, kısa sürede ve etkin bir dezenfeksiyon sağlayan ozon, oksijene dönüşerek ortamdan ayrılır. Bu sayede geride hiçbir kalıntı kalmamaktadır. Ozon gazı, bir ventüri sistemiyle ozonun suya en üst düzeyde karışması için reaksiyon tankına uygulanır ve suyun ozonlanması için ozonla temas etmesi gereken süresi tamamlanarak kaliteli ve güvenli içme suyu elde edilir.

Ham su analizine ve ihtiyaç duyulan su kapasitesine göre projelendirme yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.

Bilgi Almak İstiyorum